شرکت چيني سارگل شرق به عنوان یکی از کارخانجات گروه تولیدی مقصود و اولین تولید کننده ظروف غذاخوری فاین بن چاینا در ایران با ظرفیت اسمی سالانه 1000 تن در سال 1391 از سازمان صنعت ، معدن و تجارت مجوز تاسیس دریافت نمود. ودر حال حاضرظرفیت خود را به تولید سالانه 2500 تن افزایش داده است. و در نظر دارد با اجرای طرح توسعه ، تولید تا 4000 تن در سال را هدف گذاری نماید و رسالت اجتماعی خود را در جهت کمک به توسعه کسب و کار و اقتصاد مقاومتی، ایفا نماید.
این شرکت فعاليت خود را با توليد انواع ظروف غذا خوري از نوع چيني استخواني با بدنه چهارگوش آغاز كرد ودر جهت تنوع بخشیدن به محصولات با محور قرار دادن نیاز ها و انتظارات مشتریان اقدام به طراحي و ساخت و تولید انبوه بدنه های گرد، پوپو، بیضی و انواع ست های پذیرایی ا ختصاصی نموده است.
واحد تحقیق و توسعه سارگل با تجزیه و تحلیل نیاز های بازار، محصولات جدیدی را در نمایشگاه لوازم خانگی تهران آبان 1395، ارائه نموده است که عبارتند از :
• تولید عکسبرگردان زیر لعابی In-glass
• تولید بدنه های سرامیکی Ceramic Bodies
• تولید بدنه استون ور Stoneware
• تولید بدنه ارتن ور Earthenware
• تولید بن چاینا رنگی
شرکت سارگل با تکیه بر منابع خود شامل کارکنان خلاق، متبحر و مشارکت پذیر، دانش فنی و علم بروز، تخصص محوری و بهبود مستمر در کوتاه مدت توانست به مرحله ای از توانمندی صنعتی برسد که با بومی سازی این صنعت، تولید چینی استخوانی با مواد 100% داخلی و با کیفیت استاندارد جهانی را محقق نماید.